COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 6.03.2021). Był szczyt, teraz wyhamowują

Dane z soboty: w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono ok. 150 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało prawie 50 mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym szczycie ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś ostre spowolnienie. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiły się 152 osoby. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano prawie 7,6 tys. zastrzyków.

Zmalała też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę wstrzyknięto 48 obywatelom.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 5245 osób (a drugą dawką 1822).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

fot. Gerd Altmann z Pixabay

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *