COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 25.02.2021). Tempo rośnie

Dziś w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono prawie 160 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało ok. 80 mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście dziś ilość szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim nie maleje. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiono u nas 158 osób. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano nieco ponad 9.5 tys. zastrzyków.

Wzrosła liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę otrzymało dziś 78obywateli.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 3884 osób (a drugą dawką 1209).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś rośnie (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *