COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 21.02.2021, niedziela). Weekendowa obsuwa

Dziś w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono niecałą ćwierć setki osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało tyle samo mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Weekendowe spowolnienie ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiono u nas 24 osoby. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ponad 2,6 tys. zastrzyków.

Zmalała też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę otrzymało dziś 24 obywateli.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 3561 osób (a drugą dawką 1103).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Angelo Esslinger | Pixabay

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *