COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 20.02.2021, sobota). Weekendowe spowolnienie

Dziś w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad 130 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało ok. 30 mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Weekendowe spowolnienie ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiono u nas 135 osób. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ponad 5,7 tys. zastrzyków.

Zmalała też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę nie otrzymało dziś 28 obywateli.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 3537 osób (a drugą dawką 1050).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś opada (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. cottonbro z Pexels

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *