COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 2.03.2021). Ruszyli, ale dawek mało

Dane z poniedziałku: w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono prawie 50 osób. Drugiej dawki szczepionki nie otrzymał żaden z mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszej stagnacji dziś ilość szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim skoczyła. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiło się 46 osób. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ponad 3,5 tys. zastrzyków.

Zmalała liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tej nie otrzymało dziś żaden z obywateli.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 4469 osób (a drugą dawką 1497).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś rośnie (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

KAROLINA GRABOWSKA | Kaboompics

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *