COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 18.03.2021). Ponad 6,5 tys. zaszczepionych

Dane z czwartku: w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono blisko 170 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało 57 mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś trzeci dzień na plusie. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiło się 169 osób. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ok. 8,5 tys. zastrzyków.

Wzrosła też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę wstrzyknięto 57 obywatelom.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 6532 osób (a drugą dawką 2205).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś nadal się wznosi (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Katja Fuhlert z Pixabay

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *