COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 16.03.2021). Drgnęło: prawie 40 osób z wakcyną

Dane z wtorku: w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono ok. 40 osób. Drugiej dawki szczepionki nie otrzymał żaden z mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym spadku ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś pierwszy dzień wzrostu. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiło się 39 osób. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ok. 2,1 tys. zastrzyków.

Spadła też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tej nie wstrzyknięto żadnemu obywatelowi.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 6286 osób (a drugą dawką 2126).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś zaczyna się wznosić (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. leo2014

Koronawirus, powiat pucki, codzienny raport na DZIENNIKPUCKI.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *