COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 12.03.2021). Rekordowa ilość zastrzyków

Dane z piątku: w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad 350 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało 160 mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś kolejny skok w górę. Jak, za pośrednictwem rządowego zestawienia, raportuje sanepid w Pucku, zaszczepiło się 369 osób (to na dziś rekord miesiąca). Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ok. 10,4 tys. zastrzyków.

Wzrosła też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę wstrzyknięto 160 obywatelom.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 5997 osób (a drugą dawką 2056).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś ostro wędruje w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Katja Fuhlert z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *