COVID-19, szczepienia: Powiat pucki (raport 12.02.2021, piątek). Ponad 360 nowych szczepień

Dziś w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono 366 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało ponad 200 mieszkańców ziemi puckiej.

R E K L A M A

Po wczorajszym mocnym wzroście ilości szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim, dziś – jak raportuje sanepid w Pucku – tendencja utrzymuje się i statystyki znowu mkną w górę. Zaszczepiono u nas 366 osób. Na Pomorzu dziś łącznie wykonano ponad 7,2 tys. zastrzyków.

Wzrosła też liczba mieszkańców powiatu puckiego, którzy otrzymali drugą dawkę antycovidowej szczepionki. Tę otrzymało 209 osób.

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 2468 osób (a drugą dawką: 696).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś idzie w górę (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *