Wypadek w Kuźnicy (13.11. 2022). Czołówka opla i volkswagena. Samochód na torach. 65-latka poszkodwana | ZDJĘCIA

Groźny wypadek w Kuźnicy. Na DW 216 (Reda – Hel) zderzyły się dwa samochody. Za kierownicami opla i volkswagena siedzieli mieszkańcy Półwyspu Helskiego.

Groźny wypadek w Kuźnicy miał miejsce w niedzielę 13.11.2022. Na drodze wojewódzkiej 216 czołow zderzyły się opel oraz volkswagen. Oba samochody prowadzili mieszkańcy Półwyspu Helskiego – 77-latek (opel) i 65-latek (volkswagen).

– Policjanci z ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierowca opla, jadąc w kierunku Jastarni, przed łukiem drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z kierowcą Volkswagena – mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – W wyniku zdarzenia volkswagen dachował, natomiast opel zatrzymał się na torowisku kolejowym.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci w toku dalszych prac zatrzymali prawo jazdy 77-latkowi z Półwyspu Helskiego. Zabrali także dowody rejestracyjne zniszczonych aut.

Na miejscu pracował zespół Ratownictwa Medycznego, zastęp OSP Jastarnia, a także dwa zastępy JRG Puck.

– Jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu został wyrzucony na torowisko, natomiast drugi zablokował jezdnię – mówi kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Wszystkie osoby ewakuowały się same z pojazdów przed przybyciem straży pożarnej.

Jedna osoba (64-letnia pasażerka volkswagena) uskarżała się na ból klatki piersiowej. M.in. od jej stanu zdrowia będzie zależał dalszy los kierowców.

R E K L A M A

Wypadek w Kuźnicy (13.11. 2022) | ZDJĘCIA

Foto. Ochotnicza Straż Pożarna w Jastarni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *