Szymon Szczerbowski: koniec poszukiwań 17-latka. Ciało znaleźli w Bałtyku (Hel Bór) | ZDJĘCIA

Nie żyje Szymon Szczerbowski, 17-latek, którego od tygodnia szukano na Półwyspie Helskim. Ciało chłopaka w Bałtyku znaleźli przechodnie.

Dzisiaj, w niedzielę 19.06.20222, około godz. 10.55 dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na wysokości plaży Hel-Bór świadkowie zauważyli dryfujące ciało mężczyzny.

– Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Juracie, którzy zabezpieczyli zwłoki mężczyzny do momentu przybycia ekipy dochodzeniowo-śledczej –  mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Młody mężczyzna to zaginiony 17-letni Szymon Szczerbowski.

Mundurowi z Pucka pod nadzorem przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Pucku wykonują czynności procesowe. Decyzją prokuratora ciało przewieziono do prosektorium i zostanie zbadane podczas sekcji.

– Wstępnie wykluczono, aby ktoś się przyczynił do śmierci 17-latka – komentuje rzecznik policji w Pucku. – Policjanci objęli rodzinę pomocą psychologiczną.

Poszukiwania Szymona Szczerbowskiego – Półwysep Helski i okolice

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku od 12 czerwca poszukiwali 17-letniego Szymona Szczerbowskiego, który ostatni raz był widziany w nocy z 11/12 czerwca w Jastarni przy wejściu na plażę nr 49. Komendant Powiatowy Policji w Pucku ogłosił alarm dla policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali zapisy z kamer monitoringu oraz analizowali zdobyte informacje. Policjantom w akcji poszukiwawczej pomagała m.in. grupa poszukiwawczo-ratownicza.

– Do poszukiwań zaangażowano operatora drona, sonaru, nurków oraz policjantów z komisariatu wodnego policji z komendy wojewódzkiej – komentuje rzecznik policji w Pucku.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeczesywali miejsca, w których mógł przebywać nastolatek m.in. linię brzegową, wydmy, lasy, parki, skwery. Z kolei policyjny śmigłowiec z Komendy Głównej przeszukiwał z powietrza półwysep, teren pasa nabrzeżnego Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Puckiej.

W akcji wzięli udział również przewodnicy psów z Komendy Głównej Policji oraz pies wyszkolony techniką mantrailingu – forma tropienia polegająca na pracy tzw. górnym wiatrem.

R E K L A M A

Szymon Szczerbowski: koniec poszukiwań 17-latka

Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *