Pożar w Jastarni pozostawił zgliszcza przyczep kempingowych i terenu wokół

W sobotę, 4 maja 2024 r. tuż po godz. 9 rano służby powiatu puckiego otrzymały wezwanie do pożaru przyczep campingowych przy ul. Mickiewicza w Jastarni. Na miejsce natychmiast udały się jednostki:

Pożar był rozwinięty, a dym nad Półwyspem Helskim widać było z różnych zakątków powiatu puckiego. Akcja gaśnicza trwała około dwóch godzin.

– Ze względu na bardzo gęste usytuowanie przyczep, dwie z nich uległy całkowitemu spaleniu, a pięć zostało znacznie nadpalonych – wyjaśniają strażacy z Jastarni. I dodają: – Jednocześnie chcielibyśmy w imieniu Zarządu OSP w Jastarni podziękować za licznie spływające do nas życzenia z okazji Dnia Strażaka. Bogu na Chwałę! Ludziom na Pożytek!

Na miejsce pożaru udali się także policjanci z Komisariatu Policji w Juracie. Co było przyczyną pożaru?

– Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że doszło do awarii instalacji elektrycznej, w wyniku której zapaliło się kilka przyczep. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przesłuchują świadków zdarzenia oraz wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Policjanci ostrzegają, że kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega każe pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.


Fot. OSP Jastarnia i OSP Hel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *