Policjanci z Komisariatu Policji w Juracie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Jastarni: lekcja o bezpieczeństwie

Policjanci z Komisariatu Policji w Juracie spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jastarni, by porozmawiać z nimi na temat zasad bezpieczeństwa. Wizytę urozmaiciła prezentacja policyjnego radiowozu.

– Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa, prowadzona już od najmłodszych lat, niesie ze sobą wiele zalet i jest niezbędna. Dzieci, które otrzymają odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych zachowań, między innymi na drodze, nie tylko będą mniej narażone na wypadki, ale dzięki zdobytej wiedzy w przyszłości, już jako dorosłe osoby, staną się ostrożnymi i uważnymi uczestnikami ruchu drogowego – tłumaczy asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Juracie, w czwartek, 12 października 2023 r. spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jastarni, aby przekazać im najcenniejsze wskazówki z zakresu bezpieczeństwa.

Tego rodzaju działania profilaktyczne realizowane przez funkcjonariuszy są niezwykle ważne we wczesnym rozwoju małego człowieka, który jest dopiero na początku swojej edukacji i rozpoczyna swoją przygodę z zasadami bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. –Podczas spotkania z dzielnicowymi dzieci zapoznawały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów.

Dzielnicowi z Juraty ostrzegali, by nie rozmawiać z osobami, które są nieznane dzieciom i zawsze zwracać się do znajomych im osób dorosłych. Ważnym podkreślenia było także nie przyjmowanie od nieznajomych smakołyków, które mogą stanowić dla nich zagrożenie.

Policjanci:

  • przypomnieli dzieciom numery telefonów alarmowych i przytoczyli przykłady powiadomień z codziennej służby,
  • wskazali na prawidłowe informowanie o miejscu przebywania i opisanie miejsca zdarzenia,
  • podkreślili, że telefony alarmowe stanowią cenne narzędzie do udzielania pomocy i nie należy korzystać z nich dla zabawy.

– Uczniowie z zaangażowaniem odpowiadali także na pytania zadawane przez policjantów co świadczy o dużej wiedzy posiadanej przez najmłodszych. To niezmiernie cieszyło policjantów, których celem jest przekazywanie i utrwalanie zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat dzieci – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Maluchy opowiadały dzielnicowym wierszyki i wręczyli im również własnoręcznie wykonaną niespodziankę podkreślając swoją radość z odwiedzin i sympatię do mundurowych, którzy dbają o ich poczucie bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi z Juraty zaprezentowali policyjny samochód, który stanowił dla uczniów źródło dużej ciekawości: z zainteresowaniem oglądali wszystkie elementy wyposażenia i okazywali chęć ich użycia.

Fotogaleria: policyjna lekcja w Jastarni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *