Świeć Przykładem w powiecie puckim. Akcja policji przy kościele w Juracie | ZDJĘCIA

Policjanci z puckiej komendy przeprowadzili w Juracie akcję „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Wieczorna akcja przy kościele w Juracie skierowana była głównie wobec osób, które – zmierzając na przykład do kościołów – były lepiej widoczne.

Celem rozpoczętej w powiecie puckim akcji informacyjno-edukacyjnej jest przede wszystkim uświadomienie pieszym poruszającym się o zmierzchu po drogach o konieczności używania w sposób widoczny elementów odblaskowych.

–  Poza obszarem zabudowanym pieszy jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku – komentuje rzecznik KPP Puck

Podczas wczorajszej wieczornej akcji w Juracie funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych, a rozdając odblaski po mszy świętej zachęcali wszystkich do ich stosowania.

Uświadamiali także niechronionych uczestników ruchu drogowego jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w terenie niezabudowanym.

Pamiętajmy, że jeden mały odblask przyczepiony do ubrania, może uratować życie. Po mszy świętej na ręce księdza przekazany został również plakat „Bądź widoczny”, który został umieszczony w gablocie przed kościołem.

– Powyższa akcja ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych – wyjaśnia rzecznik puckiej policji.

Ponadto w trakcie wczorajszych działań mundurowi z powiatu puckiego sprawdzili również, czy wierni w kościele w Juracie stosują się do obowiązujących obostrzeń w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w gminie Jastarnia.

– Obyło się bez pouczeń i mandatów. Wszyscy okazali się odpowiedzialni – informuje st. sierż. Ewa Bresińska. – Była to też doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad w walce z koronawirusem.

Pandemia rozprzestrzenia się i codziennie w naszym powiecie dowiadujemy się o kolejnych przypadkach zachorowań. W naszym otoczeniu przebywają osoby chore, w tym z niesprawnym systemem odporności. Nie zapominajmy, że nie jesteśmy sami, a to, co się dzieje wokół nas, jest naszą wspólną sprawą. Musimy dbać o siebie, ale nie zapominać o innych. Bądźmy odpowiedzialni. 

Pamiętajmy jednak, że w przypadku lekceważenia obostrzeń, policjanci z Pucka będą stanowczo reagować.

Jeżeli osoba nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa i w przestrzeni publicznej w określonych miejscach nie zakrywa ust i nosa, musi się liczyć z mandatem do wysokości 500 złotych albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Dla osób, które ignorują przepisy i nie chcą się dostosować do obowiązku zakrywania ust i nosa, nie ma taryfy ulgowej. Policjanci realizują, zapowiedzianą podczas konferencji prasowej ministra zdrowia i komendanta głównego policji „politykę zero tolerancji”.

Świeć Przykładem w powiecie puckim. Akcja policji przy kościele w Juracie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *