Jastarnia. Sierpniowa ulewa (08.2022) zalała miasto na Półwyspie Helskim. W OSP Jastarnia mieli ręce pełne roboty | ZDJĘCIA

Wakacyjne deszcze zalały część Jastarni. W niedzielę 21.08.2022 strażacy z OSP Jastarnia od rana mieli sporo roboty. Pomagali im koledzy z OSP Władysławowo.

Wakacyjna niedziela w Jastarni (21.08.2022) zaczęła się deszczowo. A ulewa, która przeszła nad Półwyspem Helskim dała się mocno we znaki mieszkańcom i turystom, przysparzając strażakom z OSP Jastarnia sporo pracy.

Ta zaczęła się po godzinie 5 rano, gdy deszcz zalał pole kempingowe w Jastarni na ul. Mickiewicza. Dwie godziny później druhowie musieli interweniować na ul. Ogrodowej w Jastarni (tu ostatecznie odstąpili od działań).

Po godzinie 8 strażacy z OSP Jastarnia musieli osuszać znajdującą się pod wodą ul. Wydmową. A kilkanaście później przenieśli się na teren zalanego ośrodka na ul. Mickiewicza (tu też straż odstąpiła od działań).

Pracy było dużo, a druhowie z Półwyspu Helskiego nie uporaliby się sami z natłokiem działań, więc niezbędna okazała się pomoc kolegów z sąsiedniej gminy Władysławowo.

– Dziękujemy kolegom z Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie za pomoc w działaniach na terenie naszej miejscowości – podziękowali na swoim fanpejdżu strażacy z Półwyspu.

R E K L A M A

Jastarnia. Wakacyjna ulewa (21.08.2022)

Foto. OSP Jastarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *