Jastarnia. Pogrzeb ojca Edwarda Konkola. Nad morzem żegnali go Kaszubi i mieszkańcy Białegostoku | ZDJĘCIA, WIDEO

W sobotę na cmentarzu w Jastarni pochowano ojca Edwarda Konkola. Werbiście z Białegostoku w ostatniej drodze towarzyszyli mieszkańcy Jastarni i przyjaciele z Podlasia.

R E K L A M A

Charyzmatyczny kapłan ojciec Edward Konkol w ostatnią drogę w Jastarni nie wybrał się sam. Towarzyszył mu tłum księży, rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy. Część z nich to jastarnicy, część Kaszubi, część mieszkańcy Podlasia. To właśnie z Białymstokiem związane było jego dorosłe życie.

Misjonarska misja zaprowadziła go na Podlasie, gdzie stworzył Stowarzyszenie Droga. I pomagał ludziom, których życie doświadczało. To dla nich organizował pomoc, wakacje w Jastarni. Miał dobre słowo i całkiem wymierną, materialną pomoc.

Pomagał też samorządowcom, rybakom, każdemu, kto o pomoc prosił lub jej potrzebował. Pomagał, bo tak było trzeba.

Pod koniec jego życia – gdy schorowany walczył m.in. z cukrzycą, COVID-19 – pojawiły się zarzuty dotyczące molestowania i wykorzystywania współpracowników. Jak w Jastarni mówił biskup Jerzy Mazur z Ełku, rozliczenie jego czynów trzeba pozostawić odpowiednim organom. A samemu powstrzymać się od osądów.

W kościele w Jastarni biskup Mazur przypomniał też słowa ojca Edwarda Konkola:

– „Z serca przepraszam każdego, kto kiedykolwiek poczuł się przeze mnie skrzywdzony” – cytował kapłan swojego brata.

Zmarł w Białymstoku 12 grudnia 2021. Spoczął w Jastarni, na lokalnym cmentarzu, odprowadzony przez tłum osób, które widziały w nim Człowieka.

Jastarnia (18.12.2021) pogrzeb ojca Edwarda Konkola – GALERIA

Foto. Sylwia Konkel


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *