Jastarnia: ewakuacja mieszkańców i wydobywanie bomby z portu. Na dnie leżał 250 kg niewybuch z czasów wojny | ZDJĘCIA, WIDEO

Najpierw ewakuacja Jastarni, a potem wydobywanie z wody 250-kilogramowej bomby zalegającej na dnie portu Jastarnia. Akcja (31.05.2022) przeprowadzona przez nurków minerów i saperów zakończyła się sukcesem. I przed czasem.

Nurkowie minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców 8 Flotylli Obrony Wybrzeża wspólnie z 36. Patrolem Saperskim z 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia 3 Flotylli Okrętów podjęli 250 kg bombę lotniczą okresu II wojny światowej, która zalegała w porcie w Jastarni.

Ta leżała w basenie na głębokości 3 metrów.

– Niewybuch został zabezpieczony i zostanie zneutralizowany na poligonie lądowym – skomentował kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski, rzecznik prasowy 8. FOW.

Akcja wydobywania niewybuchu w Jastarni (31.05.2022) przebiegła płynnie i bez zakłóceń. Zakończyła się około południa, czyli szybciej niż planowano, bo teoretycznie mogła potrwać do godz. 15.

– Bombę udało się wyciągnąć i przetransportować poza Jastarnię – potwierdza burmistrz Tyberiusz Narkowicz. – Dla nas to bardzo dobra wiadomość, bo i my, i Urząd Morski mamy sporo prac do wykonania w naszym porcie.

Policja z powiatu puckiego, która w czasie zarządzonej ewakuacji patrolowała ulice Jastarni, też mogła wrócić do komend.

– Wszystko skończyło się spokojnie. Z mieszkańcami i turystami nie mieliśmy problemów – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

R E K L A M A

Jastarnia. Ewakuacja i wydobywanie bomby z portu | ZDJĘCIA

Foto. 8 FOW, Tyberiusz Narkowicz, KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *