Prezydent Andrzej Duda w Helu. Na Półwyspie Helskim odbywa się szczyt Grupy Wyszehradzkiej | ZDJĘCIA

Spotkanie w rezydencji prezydenta na Półwyspie Helskim. Andrzej Duda gości szefów prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej 

R E K L A M A

Spotkanie w rezydencji prezydenta RP na Mierzei Helskiej potrwa dwa dni. Nad Zatokę Pucką przyjechali prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie. To z tej okazji na terenie ośrodka Mewa w Helu odsłonięto pamiątkową tablicę (ta znajduje się na kamieniu).

– Nie przeszkodziła w tym nawet zaskakująco zimowa aura – skomentował na swoim facebookowym profilu prezydent Andrzej Duda. -Rozmawiamy o 30 latach V4 i wyzwaniach związanych z pandemią i jej skutkami.

Polska sprawuje prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej od 1 lipca 2020 r. i zakończy ją 30 czerwca tego roku. Po Polsce przewodnictwo w V4 przejmą Węgry.

W Helu są przywódcy Słowacji, Węgier i Czech. Andrzej Duda gości prezydentów: Zuzanę Čaputovą, Jánosa Ádera i Miloša Zemana.

– Niejednokrotnie pokazaliśmy, że jako państwa Grupy Wyszehradzkiej potrafimy skutecznie współpracować z korzyścią dla promocji naszych państw i całego regionu – akcentował Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającego się na Mierzei Helskiej spotkania Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej, inaugurujące obchody 30-lecia formatu V4.

Prezydent Andrzej Duda w rezydencji w Helu przyjmuje głowy państw – luty 2021:

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *