Nowy quad dla strażaków z OSP Hel. Nową maszynę dostali, bo wygrali Budżet Obywatelski | ZDJĘCIA

Strażacy OSP Hel od teraz bardziej mobilni. Do remizy trafił nowy sprzęt, który udało się kupić dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w Helu.

R E K L A M A

Quad dla strażaków OSP Hel trafił na początku grudnia 2021. Moto-sprzęt był tu długo wyczekiwany przez druhów, a ostatecznie kupno sfinansowało miasto. Stanie się tak dzięki pomysłowi druhów, którzy quada zgłosili jako jeden z projektów w Budżecie Obywatelskim w Helu. Ten mieszkańcom spodobał się na tyle, że oddali na niego najwięcej swoich głosów.

Nowy sprzęt druhów z Helu będzie pomocny i już ma konkretne zastosowanie.

– Jest przeznaczony do działań poszukiwawczo-ratunkowych. W sposób znaczący przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

– tłumaczą na swoim fanpejdżu strażacy.

Quada do Helu dostarczyła firma z Trójmiasta. A jej przedstawiciel już przeprowadził wstępne szkolenie z obsługi i prowadzenia maszyny marki Polaris. Strażacy w Helu mieli okazję poznać lepiej maszynę, a także wykonać pierwsze jazdy.

– W poniedziałek quad zostanie przetransportowany w celu montażu systemu radiowego oraz oznakowania – opowiadają w OSP Hel. – Przed nami jeszcze szkolenia z obsługi i użycia w działaniach ratowniczo-gaśniczych wraz z zakupioną przez OSP Hel przyczepą ratowniczą.

Nowy quad dla strażaków OSP Hel – ZDJĘCIA

foto. Ochotnicza Straż Pożarna w Helu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *