Kino Wicher w Helu. Niegdyś największy obiekt na Pomorzu, teraz ruina | ZDJĘCIA

Helskie Kino Wicher popada w ruinę. Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów dziś już straszy mieszkańców i turystów.

R E K L A M A

Gdyńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego postawiło w Helu jeden z najnowocześniejszych obiektów rozrywkowych na Pomorzu. Na Początku Polski miał powstać Klub Garnizonowy Marynarki Wojennej, który potem stał się Kasynem Wojskowym 605.

Helskie kasyno mogło i było powodem do dumy. Okazała i wysoka sala bankietowa oraz restauracja mogły pomieścić ponad 200 osób. Oprócz rozrywkowej części znalazło się też miejsce m.in. dla Sali Tradycji.

Obiekt powstał w latach 60, a gościł nie tylko żołnierzy. Według przekazów w styczniu 1971 do Helu, do Kasyna miał przyjechać Edward Gierek, ze swoją świtą.

Kino Wicher w Helu było świadkiem nie tylko rekreacyjnych i rozrywkowych imprez. W jednym z pomieszczeń klubu 29 czerwca 2010 r. oficjalnie zlikwidowano tu garnizonu w Helu.

Przed 2008 rokiem działkę z kinem w Helu kupił znany dziennikarz muzyczny Krzysztof Szewczyk. Pod koniec tego roku kupił też sąsiedni teren.

Kino Wicher w Helu nie odzyskało już dawnej świetności. Dziś jego ruiny straszą mieszkańców i turystów.

Kino Wicher w Helu:

Fot. Grzegorz Elmiś

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *