Kamil Jaroszewski w 21 godzin na rowerze dojechał bezpiecznie do Helu. Ruszył z Koła

Niecały jeden dzień zajęła rowerzyście droga z Koła do Helu. Kamil Jaroszewski z Babiaka ruszył w drogę przez Polskę, by wesprzeć akcję “Z pasją po zdrowie Sebastiana”.

Kamil Jaroszewski z miejscowości Babiak w jeden dzień pokonał ok. 400 kilometrów z Koła do Helu. Na Półwysep Helski przyjechał… na rowerze. Droga zajęła mu 21 godzin.

Jego wyjazd z Koła to kontynuacja akcji „Z pasją po zdrowie Sebastiana”. To zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację leczonego onkologicznie młodego kolanina, ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

– Za jej przejechanie Wood-Mizer zadeklarował przelanie na konto Sebastiana kwoty 1.000 zł – wyjaśniają w Urzędzie Miasta w Kole.

Charytatywną akcję pomocy dla kolanina można wesprzeć swoim datkiem. Pieniądze można wpłacać na osobiste konto chłopca: 18 1090 1203 0000 0001 4489 9489.

W Helu rowerzystę przywitano z honorami. W imieniu burmistrza Helu, przywitały Katarzyna Machtyl, Sekretarz Miasta i Żanna Sępińska, kierownik Zespołu ds. Promocji, Turystyki i Kultury w Helu.

– Miłość do Półwyspu Helskiego zaszczepili w nim rodzice – relacjonują w Urzędzie Miasta Hel. – Jesteśmy pod wrażeniem, naprawdę – przejechać ponad 400 km! Wystartował z Koła o 5 rano, do Helu dojechał 21 godzin później (o 2.00). Wiele wysiłku dla chorego chłopca – „Z pasją po zdrowie Sebastiana”.

Kamil Jaroszewski w 21 godzin pokonał trasę Hel – Koło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *