Hel z nowym rekordem Guinnessa. Tym razem na światową listę wpisano Bursztynową Latarnię!

Słynna Bursztynowa Latarnia w Helu będzie znana na całym świecie. Właśnie została największą bursztynową rzeźbą i będzie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa!

R E K L A M A

Gdy Tomasz Ołdziejewski brał się za budowę Bursztynowej Latarni dla Helu, robił to z myślą o ustanowieniu kolejnego rekordu świata, który mógłby znaleźć się w spisie Guinness World Records. Pierwszy raz mieszkaniec Sztutowa wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa, gdy zbudował z około 40 kilogramów bałtyckiego bursztynu model Titanica.

Na zaproszenie burmistrz Mirosława Wądołowskiego zmierzył się z kolejnym wyzwaniem, repliką helskiej latarni. Ta też miała być wykonana z bursztynu. Ostatecznie powstała rekordowa budowla, która waży około 13,5 kg, ma 211 cm wysokości.

Bursztynowa latarnia pod koniec czerwca 2021 roku stanęła na helskim skwerze i znajduje się w specjalnej kopule, który wykonał artysta kowal Henryk Kroll z Jastarni.

W Helu natychmiast rozpoczęto procedurę zgłoszenia bursztynowej rzeźby do Księgi Rekordów Guinnessa. Na wynik trzeba było czekać do końcówki listopada. I jest! W czwartek 25 listopada 2021 helscy urzędnicy na Facebooku oznajmili:

– Przyjemnie jest nam przekazać najświeższą informację.

Mamy potwierdzenie, że Bursztynowa Latarnia otrzymała tytuł rekordzisty Guinnessa. Certyfikat przyjdzie pocztą z Londynu, pochwalimy się nim oczywiście, ale już dziś chcieliśmy podzielić się z Wami radosną nowiną

Bursztynowa Latarnia w Helu:

fot. Miasto Hel, Monika Kretkiewicz, MGS Photo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *