Dzień Strażaka w Helu (2022). Druhowie z OSP Hel z prezentem: to nowy samochód od władz miasta | ZDJĘCIA

Udany Dzień Strażaka w OSP Hel. W ręce druhów z Początku Polski trafił Ford Focus. Kluczyki do nowego samochodu wręczył burmistrz Mirosław Wądołowski.

R E K L A M A

Nowy samochód strażaków OSP Hel to Ford Focus, który będzie pojazdem gospodarczym i nie zostanie włączony do podziału bojowego. Kluczyki do niego wręczył burmistrz Helu Mirosław Wądołowski. Wcześniej, po mszy, auto poświęcił o. Ireneusz Główczewski OFM.

Nowy nabytek Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Urzędu Miasta Helu.

Druhowie z OSP Hel wykorzystywać go będą m.in. do
Pojazd użytku gospodarczego marki nie zostanie włączony do podziału bojowego i będzie wykorzystywany, m.in. do: przewozu dodatkowego sprzętu do miejsc prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych oraz zabezpieczenia logistycznego np. dowóz dodatkowych butli z powietrzem, aparatów powietrznych, butli z tlenem.

A także:

  • transportu strażaków-ratowników (dodatkowych zastępów, zmian) do miejsc prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ale też członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. Adama Naja do miejsc, w których przeprowadzane są turnieje, konkursy i zawody,
  • zakupów sprzętu i wyposażenia;
  • przewozu sprzętu do serwisów, napraw, legalizacji i konserwacji (zamontowany hak holowniczy umożliwia transport quada na przyczepie do serwisu);
  • transportu strażaków-ratowników do miejsc prowadzenia kurów, szkoleń i wykładów oraz miejsc odbywania się posiedzeń zarządów wyższego szczebla jak i spotkań koordynujących w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dzień Strażaka w Helu (2022) | ZDJĘCIA

Foto. OSP Hel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *