Władysławowo pomaga, możesz i Ty! W turystycznej gminie powiatu puckiego stanęły czerwone serca – to kosze na plastikowe nakrętki. Dzięki nim ma być bardziej ekologicznie. Gdzie je znajdziemy?
Siedem okazałych czerwonych serc pojawiło się w gminie Władysławowo. To pojemniki na plastikowe nakrętki, które można zasilać codziennie. Tak zadbamy o ekologię, ale też będziemy pomagać w akcjach charytatywnych, bo całkowity dochód ze sprzedaży nakrętek ma zostać przeznaczonych na cele pomocowe.
– Zachęcamy mieszkańców do wrzucania do pojemników plastikowych nakrętek. Mogą to być nakrętki po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach czy chemii gospodarczej – podkreślają urzędnicy we Władysławowie.
Do kogo mogą trafić zebrane środki pomocowe? Tu gmina Władysławowo jest otwarta na propozycje.
– Prosimy chętne fundacje czy bezpośrednio osoby potrzebujące o zgłaszanie zapotrzebowania na nakrętki w formie pisemnej na adres: p.pach@wladyslawowo.pl lub bezpośrednio do Biura Obsługi Interesanta. We wniosku należy udokumentować formę zbiórki – wyjaśniają w Domu Rybaka.
Gdzie znajdziemy czerwone sera na nakrętki w gminie Władysławowo?
Czytaj więcej na dziennikpucki.pl:
Oto lista lokalizacji:
- Jastrzębia Góra – przy sklepie „Polo Market”
- Chłapowo – ul. Władysławowska obok straży pożarnej
- Karwia – skwer na ul. Kolorowej
- Władysławowo – przy Urzędzie Miejskim
- Władysławowo – przy Zespole Szkół nr 1
- Władysławowo – Aleja Gwiazd Sportu
- Władysławowo – ul. dolna Żeromskiego (przy przystanku Mevo)
Czerwone serca we Władysławowie gmina w większości dostała. A tylko dwa musiała kupić.
– Pięć pierwszych serduszek zostało zakupionych ze środków finansowych (nagrody pieniężnej) za zajęcie 1 miejsca w konkursie „Metropolia Głosuje”. Ostatnie dwa zostały zakupione z osiedlowych środków Osiedla Hallerowo – wyliczają w Urzędzie Miasta Władysławowa.
Nakrętki plastikowe są wykonane z innego rodzaju plastiku niż same butelki, który łatwiej poddaje się procesowi recyklingu i jest tańszy w przetwarzaniu. Dodatkowo przetwarzanie samych odkręconych butelek (pozbawionych nakrętek) jest korzystniejsze dla środowiska. Zaoszczędza miejsce podczas transportu i czas ich segregacji.