Zmarł Krzysztof Garstkowiak z Osłonina. Był miłośnikiem historii swojego regionu

Krzysztof Garstkowiak, sołtys Osłonina i miłośnik historii, zmarł w środę 6 października.

R E K L A M A

O śmierci sołtysa Osłonina poinformowali pracownicy Osady Łowców Fok – Parku Kulturowego w Rzucewie. To z nimi ostatnie lata pracował Krzysztof Garstkowiak. Jak czytamy na facebookowym profilu Osady:

– Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 6 października odszedł, w swoim domu w Osłoninie, Pan Krzysztof Garstkowiak – sołtys Osłonina, kolekcjoner, znawca Kaszubszczyzny, przyjaciel archeologów, pracownik Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck – Park Kulturowy w Rzucewie – napisali jego współpracownicy. – Do ostatnich chwil, mimo walki jaką toczył z nieustępliwą chorobą, był aktywny, interesował się życiem ukochanego przez Niego Osłonina i rzucewskiego parku kulturowego.

Krzysztof Garstkowiak był niezwykle interesującym i pełnym pasji człowiekiem. Sam o sobie mówił – przytaczają w Osadzie w Rzucewie: „miłośnikiem kultury i archeologii”.

– Mniej mówił o swojej działalności w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku i udziale w strajkach w tym okresie, w których brał udział jako młody pracownik stoczni gdyńskiej – przypomnają w Rzucewie. – Krzysiek pozostawił po Sobie ”wielką pustkę” w Rodzinie i wśród przyjaciół.

Zapamiętamy Go jako Człowieka Życzliwego, Przyjaciela archeologów, zawsze niosącego pomoc wszystkim potrzebującym. Żegnaj Przyjacielu.

Nie żyje Krzysztof Garstkowiak – sołtys Osłonina:

Fot. Osada Łowców Fok Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *