Zima w powiecie puckim (2021). Pomóżcie znaleźć bezdomnych i uratować im życie. Ogrzewalnia w Swarzewie czeka

Policja w Pucku apeluje: widziałeś bezdomnych? Powiadom służby lub opiekę społeczną. Niech trafią do ogrzewalni w Swarzewie. Jak skierować tam potrzebujących?

R E K L A M A

Gdy w powiecie puckim zaczęło się robić chłodniej, policjanci rozpoczęli monitoring miejsc, w których mogą gromadzić się osoby bezdomne. I jednocześnie apelują do nas, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których życie i zdrowie jest zagrożone.

– Każda reakcja może pomóc, a nawet uratować życie – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Puccy dzielnicowi nieustannie kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się bezdomni. To między innymi ogródki działkowe, pustostany, wiaty, dworce PKS i PKP, klatki schodowe.

Co robią policjanci, gdy natrafią na osoby potrzebujące pomocy? Przede wszystkim informują o ogrzewalni w powiecie puckim, która w środę 1 grudnia 2021 roku została uruchomiona w gminie Puck.

Ta znajduje się w Swarzewie (Dom Rekolekcyjno-Formacyjny pw. Św. Józefa w Swarzewie ul. ks. Pronobisa 6a). Numer kontaktowy do opiekuna ogrzewalni w powiecie puckim – tel: 722-326-690.

– Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczory i noce spędzają na zimnie, przesiadując m.in. w parkach, skwerach, na przystankach komunikacji miejskiej. Nietrzeźwa osoba zdecydowanie szybciej traci ciepło – mówi rzecznik puckiej policji.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka.

– W przypadku kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112. Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych. Czasem wystarczy wykonać jeden telefon, a możemy uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni – apeluje mł. asp. Łukasz Brzeziński.

foto. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *