Żelistrzewo: 130 km/h na liczniku BMW 25-latka. Pucka drogówka zabrała mu prawko

Pech 25-latka, który z prędkością ponad 100 km/h pędził przez Żelistrzewo. Kierowcę BMW przyłapał patrol puckiej drogówki. Kara: 10 punktów karnych, mandat i utrata prawka na 3 miesiące.

W sobotę 31.10.2020 policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku podczas pełnienia służby dbali o bezpieczeństwo: nadzorowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kontrolowali prędkość jadących pojazdów.

– W trakcie wykonywanych zadań na terenie Żelistrzewa, funkcjonariusze skontrolowali prędkość jadącego BMW – podaje rzecznik puckiej policji.

Podczas wykonanego pomiaru okazało się, że 25-letni kierujący samochodem jechał z prędkością 130 km/h, na obowiązującej w tym miejscu pięćdziesiątce.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, ukarany mandatem (500 zł), punktami karnymi (10), a ponadto mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, tym samym uniemożliwiając kontynuowanie jazdy.

Apelujemy i przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal wiodącą przyczyną wielu wypadków drogowych. Pamiętajmy, aby stosować się nie tylko do obowiązujących norm prędkości ale także zwracajmy uwagę na warunki drogowe i gdy jest to konieczne jedźmy wolnej, ale bezpieczniej.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *