Żelistrzewo. 2. Bajkowy Plener Rzeźbiarski wystartował. Tak powstają bajki! | ZDJĘCIA

Warkot pił motorowych i postukiwanie młotków między kościołem w Żelistrzewie a Biedronką to znak, że praca na 2. Bajkowym Plenerze Rzeźbiarskim wrze!

R E K L A M A

Artystyczne Żelistrzewo i bajkowe – wszystko dzięki artystom, którzy po raz drugi odwiedzili wieś pod Puckiem. Warkot pił, stukot młotków i dłut roznosił się szerokim echem po wsi. Rzeźbiarzy było świetnie słychać i widać.

Tym razem organizatorzy – Stowarzyszenie Razem dla Żelistrzewa z partnerami – wybrali jeszcze ciekawsze miejsce niż poprzednim razem. Dziewiątka artystów (m.in. z powiatu puckiego) rozgościła się na placu między kościołem w Żelistrzewie a Biedronką.

– Zapraszamy od wtorku: wystawa prac oraz możliwość zakupu pamiątek – zachęca Wojciech Wesserling, jeden z uczestników 2. Bajkowego Pleneru Rzeźbiarskiego i mieszkaniec Żelistrzewa.

We wsi artyści wzbudzili zainteresowanie m.in. młodych gości, którzy przyszli na własne oczy pooglądać jak z kolców drewna wykluwają się bajkowe postacie.

Przypomnijmy, że w tym roku tematem przewodnim jest słynna seria o przygodach dwóch komiksowych bohaterów: Kajko i Kokosz.

POLECAMY:

– Dziś odwiedzili nasz plener uczniowie kl. 1b SP w Żelistrzewie. Dzieci z ciekawością przyglądały się pracy naszych artystów- relacjonują na swoim fanpejdżu organizatorzy i zachęcają do odwiedzin. – Od dziś na placu stoi namiot, w którym wystawione są rzeźby, wykonane przez naszych rzeźbiarzy, które Wy możecie zakupić. ZAPRASZAMY!

Żelistrzewo. 2. Bajkowy Plener Rzeźbiarski – dzień pierwszy:

Fot. Szymon Dettlaff

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *