Wypadek w Smolnie. Pijany 58-latek w gminie Puck wjechał w 19-latka | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna: wypadek w Smolnie. Pijany 58-latek w Volkswagenie na skrzyżowaniu Puckiej i Polnej w Smolnie wjechał w 19-latka jadącego Hyundaiem. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu.

R E K L A M A

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Polnej i ul. Puckiej w Smolnie. To tam pijany kierowca Volkswagena wymusił pierwszeństwo na kierowcy Hyundaia.

– Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 58-letni kierowca Volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 19-letniemu kierowcy Hyundaia, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Mundurowi z puckiej drogówki standardowo przebadali kierowców. Jak się okazało 58-latek miał ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zabrali mu prawko.

– Mężczyźnie za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

mówi rzecznik puckiej policji.

Na miejscu zdarzenia pracowali też strażacy z OSP Smolno oraz JRG Puck oraz załoga karetki Ratownictwa Medycznego Puck.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, udzieleniu pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia ZRM – opisują zdarzenie w OSP Smolno. – Po około godzinie wróciliśmy do koszar.

Po wypadku w Smolnie, strażacy, którzy udzielali pomocy na miejscu wypadku, wystosowali apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego: zmotoryzowanych i pieszych by zachowali szczególną ostrożność.

  • Piesi, by dali się zauważyć poprzez noszenie odblasków i upewnienie się, że mogą wejść na przejście.
  • Kierowcy, by dostosowali prędkość do warunków na drogach i pamiętali o używaniu odpowiedniego oświetlenia w zależności od warunków atmosferycznych – światła do jazdy dziennej często są niewystarczające o tej porze roku.

Wypadek w Smolnie na skrzyżówaniu ul. Puckiej i Polnej (19.10.2021)

fot. OSP Smolno


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *