WOŚP 2021 w Żelistrzewie. To tu powstał gminny sztab Orkiestry Jurka Owsiaka. Ile dla niej zebrano w gminie Puck?

Ponad 60 tysięcy złotych dla WOŚP w gminie Puck (2021) zebrali wolontariusze. Swój sztab mieli tym razem w Żelistrzewie.

R E K L A M A

Sztab WOŚP gminy Puck w tym roku miał swoją siedzibę w Żelistrzewie. To tu odbywały się wszystkie licytacje, tu też można było odebrać wylicytowane wcześniej fanty. W sumie WOŚP 2021 w gminie Puck dołożyła 61.239,40 zł. To największa suma w powiecie puckim!

W gminie Puck tłumaczą, że w tym roku nie będzie zestawienia, w którym wyliczone będą sumy zebrane w poszczególnych miejscowościach i sołectwach. Dlaczego?
– U nas zwyciężyła integracja. Szeroko rozumiana – integracja międzywioskowa. To, że mnóstwo przedsiębiorców, artystów i tych, którzy po prostu są, dali coś od siebie – wyjaśnia Szymon Dettlaff, sołtys Żelistrzewa i radny powiatu puckiego. – I tu nie chodzi już o samo Żelistrzewo, chodzi o Smolno, Mrzezino, Błądzikowo, Rzucewo, Osłonino i o resztę gminy. Należą się brawa dla nas Wszystkich, że pomimo cholernie trudnej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy, mamy siły, ochotę i pieniądze, aby zagrać do wspólnej bramki. DZIĘKUJEMY i życzymy, abyście NIGDY nie musieli korzystać ze sprzętów zakupionych przez WOŚP.

Szczególne podziękowania Żelistrzewo kieruje do Ani Labuddy i Mai Hallmann, które pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznym dzielnie kwestowały.
Dodatkowo sołectwo Żelistrzewo serdecznie dziękuje tym, którzy zareagowali na apel i przekazali przedmioty na licytacje:

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *