Wichura w powiecie puckim (17 stycznia 2022). Wiatr wiał z prędkością 120 km. Przewracał drzewa, łamał gałęzie | ZDJĘCIA

Brak prądu, leżące pokotem drzewa w Odargowie. W Lisewie (gm. Krokowa) drzewo spadło na auto. W Żelistrzewie linie wysokiego napięcia spadły na płot. Styczniowa wichura w powiecie puckim (2022) dała się nam we znaki.

R E K L A M A

Według zapowiedzi dwudniowa wichura w powiecie puckim (16/17.01.2022) miała być dość groźna, bo wiejący od niedzieli do poniedziałku wiatr miał osiągać prędkość nawet 120 km/h. I rzeczywiście tak było, gdy zmierzono jego moc w okolicach Rozewia.

Gwałtowny wiatr ze śniegiem dał o sobie znać najbardziej w pasie nadmorskim i w sąsiedztwie Zatoki Puckiej, gdzie łamał drzewa i konary, podmywał brzegi i zabierał plaże. To wyraźnie było widać w Pucku, czy np. Kuźnicy w okolicach wejścia na plażę nr 34.

Źle działo się też na lądzie. M.in. w sąsiedztwie Odargowa wichura połamała część drzew, inne przewróciła w całości, łącznie z korzeniami.

O szczęściu mogą mówić mieszkańcy Żelistrzewa oraz Lisewa (gmina Krokowa). W gminie Puck wiatr zerwał linie wysokiego napięcia, które spadły na płot prywatnej posesji. Strażacy zabezpieczyli miejsce i przekazali je fachowcom z firmy energetycznej, którzy usunęli zagrożenie.

W gminie Krokowa drzewo złamane przez wichurę runęło na samochód. Na szczęście nie było w nim ani kierowcy, ani pasażerów.

W otoczonym lasami Leśniewie strażacy interweniowali przed południem. To wtedy wichura miała osiągać swoje apogeum.

– Na drugi wyjazd w tym roku zostaliśmy zadysponowani dnia 17 stycznia o godzinie 9:49 na ulicę Okrężną w Leśniewie , podobnie jak w pierwszym przypadku wyjazd do powalonego drzewa które blokowało drogę, po uprzątnięciu drogi powróciliśmy do Remizy

raportowali na swoim Facebooku druhowie z OSP Leśniewo

Strażacy w powiecie puckim z wichurą mieli sporo pracy już od niedzieli.

– Do godz. 11:30 w poniedziałek otrzymaliśmy 27 wezwań do zdarzeń związanych z wichurą. Większość związana była z powalonymi drzewami i połamanymi gałęziami zagrażającymi bezpieczeństwu  – wylicza mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

Wichura w powiecie puckim (17 stycznia 2022) – Puck, Odargowo, Błądzikowo – ZDJĘCIA

Foto. OSP Leśniewo, Krzysztof Lieske, WaleryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *