Uczę się bezpieczeństwa. Policyjna lekcja z uczniami Szkoły Podstawowej z Mrzezina | ZDJĘCIA

Pierwszaki z SP w Mrzezinie po trudnej, ale ważnej lekcji z policjantką z Pucka. Jak rozmawiać z nieznajomymi? Czy każdy dorosły jest “fajny”?

R E K L A M A

Kolejną lekcję o zasadach bezpieczeństwa dla najmłodszych mają za sobą policjanci z Pucka. Tym razem funkcjonariusza zajmująca się profilaktyką społeczną z puckiej komendy spotykała się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Mrzezinie.

– Edukacja w tym prowadzona jest przez policjantów już z najmłodszymi – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. – Dziecko powinno wiedzieć, że nie wszyscy obcy są dobrzy i nie każdy, kto wydaje się miły, w rzeczywistości nim jest.

Policjantka uprzedzała dzieci z Mrzezina przed nieznanymi osobami, które chciałyby im coś kupić, dać prezent lub pokazać coś, co dziecko lubi. Dzieci dowiedziały się co robić w takich sytuacjach, co powiedzieć, jak odmówić i dlaczego to jest takie ważne i co w takiej sytuacji dziecku zagraża.

Mundurowa ostrzegała, że ktoś miły także może mieć złe zamiary. Uczyła, jak rozmawiać z nieznajomym. To dotyczyło m.in. wsiadania do jego samochodu, czy choćby spaceru.

– Funkcjonariuszka uświadamiała, że o takich sytuacjach zawsze należy mówić rodzicom, a gdy poczują się zagrożone należy krzyczeć – opowiada rzecznik puckiej policji.

Co dzieci mają robić w sytuacji zagrożenia? Krzyczeć z całych sił.

Ostrożnie też muszą podchodzić do otwierania drzwi nieznanym osobom, gdy zostają same w domu.

Spotkanie z  dziećmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówiła policjantka.

Pucka policja i lekcje bezpieczeństwa w SP w Mrzezinie

Fot. KPP Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:
Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *