W powiecie puckim w październiku zawyją syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

W październiku (6-9, wtorek – piątek) w powiecie puckim usłyszymy syreny alarmowe. Przestrzeń powietrzną Polski naruszył samolot o statusie RENEGADE. I zagraża ludności cywilnej.

Syreny alarmowe w powiecie puckim, które usłyszymy od wtorku 6 października do piątku 9 października, trwać mogą 3 minuty. To ostrzeżenie przed samolotem, który naruszył przestrzeń powietrzną Polski. Na szczęście to tylko ćwiczenia RENEGADE – SAREX 20, które przeprowadza Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

– W dniu 06.10.2020 r., jednym z elementów w/w ćwiczenia będzie naruszenie przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej – informują organizatorzy militarnego przedsięwzięcia.

Podczas ćwiczenia, na trasie przelotu samolotu (na zagrożonym obszarze kraju), uruchomione zostaną syreny alarmowe, które emitowały będą: dźwięk modulowany trwający trzy minuty – to ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – to jego odwołanie.

Prosimy potraktować sygnały (jeśli zostaną wyemitowane) jako ćwiczebne i nie podejmowanie z tego tytułu żadnych działań.

fot. RitaE/Pixabay 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *