Swarzewo. Pielgrzymka strażaków powiatu puckiego (2022). Modlili się do Królowej Polskiego Morza | ZDJĘCIA

W Sanktuarium Maryjnym Królowej Polskiego Morza w Swarzewie spotkali się strażacy powiatu puckiego oraz ich rodziny.

R E K L A M A

Po roku przerwy (2020) i późniejszych koronawirusowych obostrzeniach (2021) strażacy powiatu puckiego znowu tłumnie spotkali się w Sanktuarium Maryjnym Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Druhowie pielgrzymowali tu, by pomodlić się w intencji zmarłych kolegów koleżanek, ale też o pomyślność na swojej służbie.

11. Pielgrzymka strażaków powiatu puckiego do Sanktuarium w Swarzewie była wydarzeniem nie tylko religijnym, które zapoczątkowali strażacy gminy Puck, którym pomysł podsunął ks. Kazimierz Kulwikowski, proboszcz parafii w Żelistrzewie.

– Powiedział, że skoro strażacy pielgrzymują do Sianowa, do Matki Boskiej Sianowskiej, to powinni pielgrzymować też do Swarzewa, do Matki Boskiej Swarzewskiej. Idąc za jego radą, tak od 2010 r. pielgrzymujemy – komentuje Dariusz Groenwald, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pucku.

Potem dołączyli do nich też koledzy i koleżanki z pozostałych gmin nadmorskiego powiatu. Dwa lata temu była wymuszona pandemią przerwa, po niej uroczystość w okrojonym gronie. Rok temu pielgrzymka miała wyjątkowy charakter, bo prezes Halina Hirth odebrała sztandar Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Puck.

– Mamy mnóstwo strażaków w powiecie, a ja chcę skorzystać z okazji pogratulowania im zaangażowania skomentował obecny w Swarzewie starosta Jarosław Białk. – To widać, chociażby po ilości młodych ludzi, zwłaszcza dziewczyn, którzy wstępują w strażackie szeregi. Jeszcze kilkanaście lat temu to było nie do pomyślenia, a dzisiaj jest naprawdę bardzo fajnie i widać, że wiele osób chętnie się angażuje.

Swarzewo. Pielgrzymka strażaków powiatu puckiego (2022)

Foto. MGS Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *