Śmiertelny wypadek w Sławutówku (16.05.2022). Na DW 216 zderzyły się samochody, nie żyje kobieta – piesza | ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek w Sławutówku (gmina Puck- 16.05.2022). Nie żyje 57-letnia kobieta z gminy Puck, która przechodziła przez pasy na wojewódzkiej drodze 216.

Do wypadku w Sławutówku doszło w poniedziałek 16.05.2022 przed godz. 9. Strażaków powiadomiono o zderzeniu dwóch samochodów: osobowego z ciężarowym. Już na miejscu okazało się, że w zdarzeniu koło skrzyżowaniu ulic Pałacowej, Kwiatowej i DW 216 uczestniczyły trzy samochody marek: MAN, Volkswagen i Ford.

Jednak to nie zmotoryzowani ucierpieli najbardziej. Najbardziej poszkodowana była kobieta – 57-letnia mieszkanka gminy Puck, która w momencie wypadku w Sławutówku przechodziła przez przejście dla pieszych.

– Natychmiast po otrzymaniu wezwania na miejsce zdarzenia udały się trzy zastępy z JRG Puck oraz OSP Mrzezino. Na m miejscu pracuje również załoga ZRM oraz policja – mówi kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

Po długiej resuscytacji krążeniowo-oddechowej stwierdzono śmierć poszkodowanej.

Wypadek w Sławutówku spowodował 30-letni mieszkaniec gminy Władysławowo, który jechał ciężarowym manem.

– Nie dostosował prędkości oraz nie zachował bezpiecznej odległości od osobowego volkswagena – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Volkswagen zatrzymał się, by przepuścić kobietę.

– W wyniku zderzenia pojazdów kierowca mana potrącił kobietę oraz uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka forda, którym kierował 46-letni mieszkaniec Pucka – relajcjonuje rzecznik policji w Pucku.

Ten manewr nie udał się kierowcy ciężarówki, która nie wyhamowała i uderzyła w stojące auto, a to doprowadziło do śmiertelnego potrącenia kobiety na pasach.

Droga DW 216 była zablokowana przez kilka godzin. Pucka policja zorganizowała objazdy.

R E K L A M A

Śmiertelny wypadek w Sławutówku (16.05.2022)

Foto. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *