Rozliczaj PIT w gminie Puck – zaapelował wójt Tadeusz Puszkarczuk. Po co to zrobić i jak to zrobić?

Płać podatek w gminie Puck – poprosił swoich mieszkańców wójt Tadeusz Puszakrczuk. – Twój podatek ma wpływ na poprawę warunków Twojego życia- przekonuje wójt gminy Puck.

R E K L A M A

Mieszkasz w gminie Puck lub po prostu kochasz ten region, a nie jesteś tu zameldowany? Pomóż się gminie rozwijać i zapłać tutaj swój podatek. Po co? By pomóc w jeszcze dynamiczniejszym rozwoju.

– Twój podatek ma wpływ na poprawę warunków Twojego życia – budowę dróg, kanalizacji, wodociągów, unowocześnianie szkolnictwa, rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz wspieranie społeczeństwa obywatelskiego – tłumaczy w swoim apelu Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Wystarczy być mieszkańcem gminy Puck, niekoniecznie tu zameldowanym.

Jeżeli gmina Puck jest miejscem, w którym mieszkasz i w którym chcesz żyć coraz wygodniej i bezpieczniej, rozlicz PIT w swojej gminie – w ten sposób przekażesz część podatku na jej rozwój.

Jak rozliczyć się z PIT i zostawić podatek gminie Puck?

To nie jest skomplikowane, przekonują w Urzędzie Gminy Puck. Podczas wypełniania formularza PIT w części B wpisujemy nasz faktyczny adres zamieszkania (czyli naszą nieruchomość z gminy Puck), a nie zameldowania (np. Władysławowo, Puck, Warszawa…).

To nie koniec, bo do zeznania podatkowego trzeba dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP – 3.

– Pragnę podziękować, że wybrali Państwo gminę Puck na miejsce swojego zamieszkania. Gmina Puck jest naszą wspólną wartością. To od nas wszystkich zależy jak się będzie rozwijać – podkreśla wójt Tadeusz Puszkarczuk.

fot. Gmina Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *