Gmina Puck. Niecodzienna interwencja drogówki KPP Puck. Zauważyli jak upadł starszy mężczyzna i walczyli o jego życie

St.post. Paweł Korth oraz sierż. Dawid Rutha z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku podczas patrolu w gminie Puck zobaczyli jak na ziemię osuwa się starszy mężczyzna.

R E K L A M A

Dwaj policjanci z Pucka pełnili służbę, gdy kątem oka na jednej z ulic w gminie Puck zauważyli osuwającego się na chodnik starszego mężczyznę, który stracił przytomność. Policjanci nie lekceważąc sytuacji, niezwłocznie wybiegli z radiowozu i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Policjanci ocucili go, podnieśli z twardego, zimnego i mokrego podłoża monitorując bezustannie jego czynności życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych, nie dopuszczając do utraty świadomości – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Po wezwaniu karetki przekazali mężczyznę ratownikom medycznym.

82-latek z poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z KPP w Pucku była kluczowa dla powodzenia akcji ratunkowej i stanu zdrowia poszkodowanego.

Najróżniejsze scenariusze pisane przez życie, nierzadko zaskakują policjantów, ale wyjście z takiej sytuacji i skuteczna pomoc osobom, które się w niej znalazły – dają ogromną satysfakcję

– Pomaganie innym, to chyba najważniejsza część policyjnej służby Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Policjanci doskonale wiedzą, jak różne scenariusze pisze życie. Często stają się częścią tych historii

– komentuje rzecznik policji w Pucku.

St.post. Paweł Korth oraz sierż. Dawid Rutha z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku:

dzielnicowi puck

fot. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *