Pożar domu w Smolnie (8.04.2022). 9 zastępów straży walczyło z ogniem, ale ten zniszczył budynek | ZDJĘCIA

Spłonął dom w Smolnie (8.04.2022). Budynek próbowało ratować 9 zastępów straży pożarne z Pucka, gminy Puck i gminy Władysławowo, ale ogień okazał się silniejszy. Domu nie udało się ocalić.

R E K L A M A

Jak informują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, o zdarzeniu powiadomiono ich po godzinie 13 w piątek 8.04.2022. Pożar w Smolnie na ul. Nowej był już zaawansowany, bo ze zgłoszenia wynikało, że widać już płomienie na dachu.

– W chwili przybycia pierwszych jednostek cały budynek objęty był już pożarem – mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

Strażacy wypchnęli zagrożony samochód dostawczy, odłączyli prąd i przystąpili do intensywnych działań gaśniczych. Chwilę po przybyciu pierwszych jednostek w budynku runęła cześć stropu.

W związku z zagrożeniem, działania w pierwszej fazie prowadzono z zewnątrz i przez otwory okienne. Niestety budynek spłonął doszczętnie.

W akcji uczestniczyło 9 zastępów gaśniczych i dwa samochody operacyjne. Pożar w SMolnie gasili strażacy z: JRG PuckOSP Smolno, OSP Mrzezino, OSP Żelistrzewo, OSP Chłapowo, OSP Strzelno i OSP Gnieżdżewo

– Teren powiatu zabezpieczał drugi zastęp OSP Chłapowo – informuje rzecznik straży w Pucku.

Przyczynę wybuchu pożaru domu w Smolnie zbada policja z Pucka.

Pożar domu w Smolnie (gmina Pucka) – 8.04.2022 | ZDJĘCIA

Foto. KP PSP w Pucku, OSP Smolno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *