Powiat pucki: zdemolował auta i zaczął jeść szkło. Na dokładkę miał nielegalną broń

Nadmorska Kronika Policyjna: zatrzymano 43-latka z powiatu puckiego, który miał nielegalny arsenał. Militarysta wpadł, bo zdemolował swoje auto i… chciał zjeść kawałki szyby.

R E K L A M A

W piątek 21 sierpnia w godzinach wieczornych, dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zjadać szkło po tym, gdy wybił szyby w swoim aucie. Użył nietypowych “narzędzi” – swojej głowy i rąk.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy znaleźli mężczyznę na jednej z pobliskich posesji — mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci potwierdzili tę informację i zatrzymali 43-latka. 

Mundurowi z KPP Puck wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, aby specjaliści opatrzyli rany 43-latka. Jak się później okazało, to był dopiero początek nietypowej interwencji.

Policjanci przeszukali mężczyznę i w kieszeni jego spodni znaleźli magazynek z amunicją. Potem, podczas sprawdzania domu, ujawnili też 4 sztuki broni palnej i kolejne 2 magazynki.

Dane 43-latka przepuszczono przez policyjne systemy i wyszło, że mężczyzna nie ma wymaganych pozwoleń do posiadania broni.

Na dokładkę okazało się, że 43-latek w domu ukrywał też środki odurzające.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz posiadania środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu puckiego trzymiesięczny areszt.

mówi rzecznik puckiej policji

Za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi do 8 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *