Powiat pucki. Wróciła śnieżna i śliska zima 2022. Najgorszy nie wiatr i śnieg, a śliskie drogi | ZDJĘCIA

Silny wiatr, lód pod śniegiem i śliskie chodniki. W czwartek 20 stycznia 2022 zima wróciła do powiatu puckiego z przytupem. Na drogach nie brakowało kolizji.

R E K L A M A

Prognozy mówiły o opadach śniegu, ochłodzeniu i lokalnych gołoledziach. Na ziemi puckiej wszystkie przewidywania meteorologów spełniły się w stu procentach, bo sytuacja na drogach od rana była nieciekawa. Kłopoty z płynnym przejazdem kierowcy mieli niemal wszędzie, nie licząc głównej drogi DW 216 Reda – Hel.

Na wielu odcinkach bocznych, ale i powiatowych dróg, pod warstwą świeżego śniegu leżał lód, który powodował niemałe problemy. I w powiecie puckim dochodziło do stłuczek.

Kilka z nich wydarzyło się na drodze z Łebcza do Władysławowa. W wypadku popołudniowym osobówka zderzyła się z dostawczym Iveco.

– Na trasie Łebcz – Władysławowo to już kolejny wypadek dzisiaj – komentuje sołtys Grzegorz Nowicki. – Przy akcji OSP Łebcz, JRG Puck, policja i służby medyczne.

Niestety, nie możemy liczyć na to, że w piątek 21 stycznia 20221 w powiecie puckim pogoda znacznie się poprawi.

Według alertów RCB ma wiać, wystąpić mogą silne zawieje i zamiecie śnieżne.

– Przygotuj się na trudne warunki na drogach, przerwy w dostawie prądu – wyliczają w ostrzeżeniu dla mieszkańców ziemi puckiej.

W styczniu 2022 wróciła biała zima. Wypadek w Łebczu

Foto. Wieści z ŁebczaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *