Powiat pucki. Trzy wypadki jednego dnia: Celbowo, Piaśnica, Lisewo. 25-latka w szpitalu

Nadmorska Kronika Policyjna: aż trzy wypadki w niecałe trzy godziny wydarzyły się na drogach powiatu puckiego. Celbowo, Piaśnica – Karlikowo, Lisewo. – Jest ślisko – informują policjanci z Pucka.

R E K L A M A

W piątek 2.07.2021 Od godz. 6:20 do godz. 8:50 na drogach powiatu puckiego doszło do aż trzech wypadków. Policjanci z KPP Puck apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – jest ślisko!

Pierwsze zdarzenie odnotowano o świcie. Ok. godz. 6:2 mundurowych z Pucka poinformowano o wypadku w Celbowie. Okazało się, że 34-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w znak. 

– Po przebadaniu mężczyzny przez mundurowych okazało się, że prowadził on po użyciu alkoholu, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Ok. dwóch godzin później  doszło do wypadku na trasie Piaśnica – Karlikowo. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze puckiej drogówki,  53-latka z gminy Puck, z nieznanych przyczyn na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. 

Jak doszło do zdarzenia?

– Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia zostaną ustalone w trakcie prowadzonego postępowania przez śledczych – wyjaśnia rzecznik policji w Pucku.

Trzeci wypadek w powiecie puckim miał miejsce na terenie gminy Krokowa, w Lisewie. Tutaj obrażenia były najpoważniejsze. 25-latka w audi, jadąc w kierunku Wejherowa, z nieznanych przyczyn zjechała na prawe pobocze do przydrożnego rowu i bokiem pojazdu uderzyła w drzewo. 

Uczestniczka wypadku w Lisewie odniosła obrażenia, więc trafiła do szpitala. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tego typu zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu. Zmieniające się często warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Deszczowa pogoda, która następuje po słonecznym dniu, usypia czujność uczestników ruchu. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę. 

st. post. Monika Mularska

Powiat pucki: trzy wypadki w jeden dzień (Celbowo, Piaśnca – Karlikowo, Lisewo)

Fot. Pucka Policja

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *