Powiat pucki, styczniowe wichura (2022). Silny wiatr przewracał drzewa, wywołał pożar w Mrzezinie | ZDJĘCIA

Dwudniowa wichura w styczniu 2022 dała się we znaki mieszkańcom. Strażakom też nie brakowało pracy. M.in. w Mrzezinie walczyli z pożarem i drzewami na cmentarzu.

R E K L A M A

W czwartek 13.01.2022 strażacy byli w stanie najwyższej gotowości, bo według prognoz wiatr miał wiać z prędkością nawet ponad 100 km/h. To dlatego mieszkańcy powiatu puckiego na swoje komórki dostali alerty RCB ostrzegające przed nadciągającą wichurą i apelami, by m.in. zabezpieczyć wolno stojące rzeczy.

Prognozy nie były błędne. W czwartkowy wieczór w okolicach Rozewia prędkość wiatru sięgnęła niemal setki i wyniosła 96 km/h.

Tylko do czwartkowego wieczora strażacy w powiecie puckim mieli 4 interwencje. Większość związana była z połamanymi drzewami oraz konarami.

Dwa zdarzenia miały miejsce w Mrzezinie, jedno w Mieroszynie i jedno w Kosakowie – wylicza mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

W Mrzezinie, na tzw. drodze przez łąki, gałąź spadła na linie wysokiego napięcia i doszło do pożaru. Strażacy z OSP Mrzezino musieli też zająć się drzewami, które spadły na nagrobki cmentarza w Mrzezinie, niszcząc sporo z nich.

Z kolei w piątkowy ranek wezwanie postawiło na nogi druhów OSP Leśniewo.

– Pierwszy wyjazd w tym roku przypadł nam na 14 Stycznia, o godzinie 7:35 dostaliśmy zgłoszenie o drzewie blokującym ruch na ulicy Szkolnej, po uprzątnięciu drogi udaliśmy się do koszar.

relacjonują na swoim Facebooku druhowie

Wichura w powiecie puckim, styczeń 2022 | ZDJĘCIA

Foto. OSP Leśniewo, OSP Mrzezinp


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *