Powiat pucki. Policja w sklepach sprawdza, czy mamy maseczki. I sypią się mandaty

Policja w powiecie puckim i inspektorzy sanepidu z Pucka kontrolują duże sklepy. Nie masz maseczki w czasie zakupów? Będą kłopoty.

R E K L A M A

W trakcie jesieni 2021 w powiecie puckim służby odnotowują coraz więcej przypadków zakażeń Sars-CoV-2. Obserwując ten wzrost puccy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu w Pucku kontynuują wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia.

– Pamiętajmy, że tylko wspólnymi siłami – medyków, służb mundurowych oraz dojrzałego i odpowiedzialnego społeczeństwa – możemy taką sytuację zmienić .

mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Zagrożenie nie zniknęło, dlatego puccy policjanci zapowiadają kolejne działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w powiecie puckim.

– Policyjne patrole będzie można spotkać m.in. w sklepach, na dworcu i w środkach komunikacji publicznej, gdzie funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów – komentuje rzecznik policji w Pucku.

Jak przypominają mundurowi z KPP w Pucku odpowiedzialne zachowania w czasie pandemii to m.in. zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja.

– Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej – wylicza oficer prasowy puckiej policji.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń w powiecie puckim, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących nakazów i zakazów.

– Pamiętajmy, my wszyscy mamy ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa. Pamiętajmy, policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! – komentuje Łukasz Brzeziński.

Policja w powiecie puckim kontroluje duże sklepy. Nie masz maseczki? Będą kłopoty

fot. Policja w Pucku



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *