Powiat pucki: policja i sanepid z Pucka kontrolują sklepy. Tydzień w styczniu 2022 i prawie 300 interwencji

Idziesz na zakupy w powiecie puckim? Ubierz maseczkę, bo możesz spotkać kontrole policji i inspektorów sanepidu z Pucka. Tylko w styczniu 2022 mundurowi podjęli niemal 300 interwencji.

R E K L A M A

Policjanci puckiej komendy kontynuują działania na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu puckiego, kontrolują placówki handlowe, lokale oraz inne miejsca gromadzenia się osób.

– W działaniach wspierają także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku, z którymi policjanci skontrolują placówki handlowo-usługowe –  mówi podkom. Monika Bradtke, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Pucku. – Wyniki działań pokazują niestety, że nie wszyscy poważnie podchodzą do zagrożenia. 

W minionym tygodniu (styczeń 2022) policjanci z powiatu puckiego podjęli ponad 285 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

– Apelujemy o rozsądek, ale także przestrzegamy – mówi rzecznik policji w Pucku. – Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją złamią przepisy sanitarne, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadku zgłoszeń oraz gdy podczas służby zaobserwują sytuacje, w których dochodzi do łamania prawa w tym zakresie.

Każda tego typu interwencja może zakończyć się mandatem karnym, zawiadomieniem sanepidu, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.

– Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają kontynuacje działań w zakresie walki z pandemią.

mówi Monika Bradtke

Policyjne kontrole w sklepach powiatu puckiego. Policę wspiera sanepid w Pucku i straże miejskie oraz gminne | ZDJĘCIA

Foto. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *