Powiat pucki: piękna Wieś Pomorska 2020. Starosta wręczył nagrody laureatom | ZDJĘCIA

Sławoszyno, Żelistrzewo, Sławoszyno – ptp trzy najpiękniejsze wsie w powiecie puckim w 2020 roku. Ich przedstawiciele właśnie odebrali nagrody z rąk starosty puckiego.

Starosta pucki Jarosław Białk wraz z członkami Zarządu Powiatu Puckiego oraz komisją konkursową wręczył dziś nagrody laureatom powiatowego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”.

– Komisja konkursowa w kategorii „Wieś” oceniła: ogólny wygląd wsi, dbałość o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego i charakteru wiejskiego – informują w Starostwie Powiatowym w Pucku.

Bardzo ważna jest także aktywizacja, integracja i zaangażowanie społeczności lokalnej, która podejmuje wspólne działania w celu uatrakcyjnienia oraz poprawy jakości życia na wsi.

Z kolei w kategorii „Zagroda” w powiecie puckim punktowane były: stan techniczny oraz ład i porządek siedliska, stan sanitarny posesji i jej wpływ na środowisko przyrodnicze oraz pielęgnowanie tradycji miejsca.

Doceniając ogromny nakład pracy, zaangażowanie i pomysłowość uczestników konkursu, komisja przyznała w kategorii wieś (powiat pucki) 1 miejsce: wieś Sławoszyno (gmina Krokowa) – sołtys: Karolina Majcher, 2. miejsce: Żelistrzewo (gmina Puck) – sołtys: Szymon Dettlaff, 3. miejsce: wieś Pierwoszyno (gmina Kosakowo) – sołtys: Ewa Purska.

Powiat pucki: piękna Wieś Pomorska 2020. Starosta Jarosław Białk wręczył nagrody laureatom: Sławoszyno, Żelistrzewo, Pierwoszyno | fot. Powiat Pucki

Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020” w kategorii „Zagroda” (powiat pucki) wygrała Anna Przepióra–NadolskaKarwieńskie Błoto Pierwsze (gmina Krokowa).

– Warto nadmienić, że laureaci powiatowego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” znaleźli się w gronie wyróżnionych i nagrodzonych na wojewódzkim szczeblu niniejszego konkursu – podkreślają w Starostwie Powiatowym w Pucku.

Na Pomorzu w kategorii „ZAGRODA” Anna Przepióra-Nadolska z gospodarstwa rolnego w Karwieńskich Błotach I zajęła wysokie drugie miejsce. Z kolei Sławoszyno zostało wyróżnione w kategorii „WIEŚ”.

– Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym! – podkreślają w Starostwie Powiatowym w Pucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *