POLOmarket w Swarzewie. Pożar (30.11.2022) klimatyzacji w sklepie. Ogień opanowali jedną gaśnicą | ZDJĘCIA

Pożar POLOmarketu w Swarzewie gasiły zastępy strażaków z OSP Swarzewo, OSP Gnieżdżewo oraz JRG Puck. Ogień pojawił się w systemie klimatyzacji sklepu, ale dość szybko udało się go opanować.

Pożar w POLOmarkecie w Swarzewie strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku postawił w alarmowy stan ok. godz. 11 w środę (30.11.2022). Według zgłaszających miały się zapalić urządzenia klimatyzacji w sklepie. Na miejsce wysłano cztery zastępy JRG Puck, OSP Gnieżdżewo i OSP Swarzewo.

– Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu urządzenia przy pomocy gaśnicy proszkowej – komentuje kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Następnie rozebrano otulinę jednej ze sprężarek oraz dogaszeniu jej przy pomocy prądu wody. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną i stwierdzono brak dalszego nagrzewania.

Jak się okazało, pożar w Swarzewie nie był trudny do opanowania, bo cała akcja trwała niecałą godzinę. Strażacy POLOmarket w Swarzewie sprawdzili też detektorem wielogazowym, by ustalić, czy podczas pożaru pojawiły się niebezpieczne substancje.

Na szczęście nikt nie ucierpiał.

R E K L A M A

Pożar: POLOmarket w Swarzewie (30.11.2022) | GALERIA

Foto. KP PSP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *