Policyjna pogadanka z nastolatkami w Szkole Podstawowej w Swarzewie

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkała się pod koniec września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Swarzewie z uczniami siódmej i ósmej klasy. Rozmawiała z uczniami o zasadach bezpieczeństwa oraz ich odpowiedzialności za popełnianie czynów niezgodnych z prawem.

Policjantka z puckiej komendy, która na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną, opowiadała nastolatkom o szeroko rozumianej profilaktyce, zasadach bezpieczeństwa i normach panujących w społeczeństwie (przywołując przy tym Ustawę o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich).

Mundurowa przypominała, jak należy zachowywać się w społeczeństwie, podkreślając przy tym relacje rówieśnicze. Młodzież dowiedziała się, jak zachować bezpieczeństwo w sieci, należycie użytkować portale społecznościowe oraz komunikować się z rówieśnikami by nie ponosić prawnych konsekwencji za np. grożenie, znieważenie.

– Uczniowie dowiedzieli się także jakie konsekwencje przewidziane są z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich za popełnianie czynów niezgodnych z prawem – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Wspólnie przytaczali przykłady czynów zabronionych poznając przy tym kategorie przestępstw, wykroczeń i zachowań, które mogą świadczyć o demoralizacji nieletniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *