Policjanci z Pucka w szkole w Łebczu i Gnieżdżewie uczyli bezpieczeństwa w Internecie | ZDJĘCIA

Bezpieczny Internet: bez cyberprzemocy, z dobrze zabezpieczonymi kontami – m.in. o tym z uczniami z Łebcza i Gnieżdżewa rozmawiali policjanci z Pucka.

R E K L A M A

Policjanci z puckiej komendy w szkołach gminy Puck pojawili się w ramach działań profilaktycznych “Uczę się bezpieczeństwa”. Lekcje z mundurowymi z KPP Puck poświęcone były Internetowi i bezpiecznego korzystania z niego.

– Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań dzieci w sieci – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

W szkole w Łebczu i w szkole w Gnieżdżewie uczniowie chętnie włączali się do dyskusji podczas “policyjnych lekcji” w gminie Puck.

Policjanci z Pucka wrócili uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu – mówi rzecznik KPP Puck.

Powiat pucki: bądź bezpieczny w Internecie

Funkcjonariusze KPP Puck nie zapomnieli także o tematach związanych z odpowiednim zabezpieczeniem kont e-mail, czy tych, które młodzi ludzie mają na portalach społecznościowych.

Nasi policjanci przedstawili aspekty prawne związane z tego typu przestępczością

Łukasz Brzeziński, KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *