Policja w Pucku podsumowała pierwszy miesiąc z nowymi stawkami za mandaty. W styczniu 2022 “zarobili” 18 tysięcy złotych

Styczeń 2022 w statystykach policji w powiecie puckim. Wystawili tylko 31 mandatów i “zarobili” ponad18 tysięcy złotych. Tak działa nowy taryfikator.

R E K L A M A

Ta budząca zdumienie kwota, którą zaledwie w miesiąc “uzbierali” policjanci z Pucka, to efekt wprowadzenia nowych przepisów o ruchu drogowym. Zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, gdy rządowe rozporządzenie podniosło wysokość mandatów karnych za wybrane wykroczenia.

W ciągu pierwszego miesiąca 2022 roku na ziemi puckiej policjanci przeprowadzili 54 kontroli drogowych nakładając przy tym 31 mandatów karnych.

– Stróże prawa uniemożliwili dalszą jazdę 2 kierowcom, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdem w tym jednemu nietrzeźwemu – mówi mł. aspirant Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. – Od początku miesiąca mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

Ponad 18 tysięcy złotych to łączna kwota wystawionych mandatów za wszystkie wykroczenia drogowe ujawnione na drogach powiatu puckiego.

Ponadto policjanci także sprawdzili trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców. Łącznie zostało sprawdzonych 146  kierujących.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to główna przyczyna kolizji i wypadków drogowych również tych ze skutkiem śmiertelnym. Stale zmieniające się warunki atmosferyczne, nadmierne opadu deszczu i deszczu ze śniegiem powinny wpłynąć na naszą wyobraźnię.

– Kierowco pamiętaj – każdy wypadek to tragedia ludzka, która dotyka rodzinę oraz najbliższych. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich Pucka Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie zachowania niezgodne z obowiązującymi przepisami – mówi rzecznik KPP w Pucku.

Foto. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *