Połczyno. 9. Gminne Mistrzostwa Lekkoatletyczne w kategorii OLDBOY: Powroty na bieżnie, rzutnie i skocznie (2015)| ZDJĘCIA

Na boisku w Połczynie już po raz 9. spotkali się oldboje królowej sportu. W gminie Puck rozegrano Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce, w których wzięło udział ok. 100 osób z 11 miejscowości.

Rywalizacja toczyła się w słoneczną niedzielę 7 czerwca 2015 roku na boisku sportowym w Połczynie.

– Przyjechało ok. stu osób z gminy Puck, ponadto nie zabrakło zawodników z innych terenów m.in. z Władysławowa i Trójmiasta, którzy startowali poza konkursem – relacjonuje Waldemar Płomień.

Konkurencja rzutu młotem przeprowadzona została – ze względu na bezpieczeństwo uczestników – dzień wcześniej, w sobotę (06.06.2015).

Zawodnicy za miejsca od 1 do 3 oraz za trzy najwartościowsze wyniki w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe medale a także upominki rzeczowe.

Te wręczyli wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz sędzia główny zawodów Henryk Fiedorowicz.

Zespoły za miejsca 1-6 otrzymały puchary.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, LZS „Iskra” Połczyno oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

Uzyskane wyniki przeliczane były na punkty wg tabel z uwzględnieniem wieku uczestnika oraz odpowiedniej wagi sprzętu w konkurencjach rzutowych.

Drużynowo zawody w Połczynie wygrali gospodarze – sołectwo Połczyno, wyprzedzając Mieroszyno oraz Strzelno.

  1. Połczyno 207 pkt.
  2. Mieroszyno 187
  3. Strzelno 166
  4. Starzyno 144
  5. Żelistrzewo 113
  6. Łebcz 62 (wyższy indywidualny wynik)
  7. Domatówko 62
  8. Gnieżdżewo 44
  9. Błądzikowo 37
  10. Połchowo 30
  11. Rekowo Górne 23

Połczyno. 9. Gminne Mistrzostwa Lekkoatletyczne w kategorii OLDBOY (2015) – WYNIKI

Bieg 60 m kobiet:

1Bemke Danuta48Żelistrzewo11,4752K-65
2Groenwald Marzena74Połczyno10,2576K-40
3Renusz Irena 56Mieroszyno11,5566K-55
4Wyszecka Hanna 82Starzyno10,7385K-30
5Jednachowska Sylwia 75Łebcz11,4372K-40
6Stępień Katarzyna 83Strzelno11,3292K-30

Bieg 400 m kobiet

1. Jednachowska Sylwia75Łebcz1:34,0262K-40
2. Wyszecka Hanna82Starzyno1:28,0251K-30
3. Korthals Sylwia79Połczyno1:34,6202K-35
4. Rigga Anna77Połczyno1:35,2194K-35
5. Hildebrandt Alicja77Żelistrzewo1:48,160K-35
6.Stępień Katarzyna83Strzelno1:48,830K-30

Skok w dal kobiet

1. Renusz Irena56Mieroszyno3,03740K-55
2. Bemke Danuta48Żelistrzewo2,71619K-65
3. Wyszecka Hanna82Starzyno3,48392K-30
4. Dettlaff Longina57Strzelno2,40384K-55
5. Mikołajczak Beata71Domatówko2,78333K-40
6. Rigga Anna77Połczyno2,98330K-35
7. Bulczak Łucja75Starzyno2,67304K-40
8. Szymańska Grażyna78Domatówko2,67258K-35
9. Korthals Sylwia79Połczyno2,40194K-35
10. Stromska Klaudia84Mieroszyno2,42159K-30
11. Stępień Katarzyna83Strzelno2,0681K-30
12. Borkowska Anna49Mieroszyno0,9426K-65

Pchnięcie kulą kobiet

1. 34Jeszke ZofiaMieroszyno5,22817K-80
2. 48Korth KrystynaPołczyno6,72692K-65
3. 48Bemke DanutaŻelistrzewo6,70683K-65
4. 49Selke HalinaMieroszyno6,60672K-65
5. 67Ptak RyszardaStrzelno9,40634K-45
6. 44Dettlaff MałgorzataStrzelno5,12589K-70
7. 52Szlas MałgorzataRekowo Górne6,17533K-60
8. 74Groenwald MarzenaPołczyno8,40478K-40
9.71Mikołajczak BeataDomatówko7,01386K-40
10. 83Stępień KatarzynaStrzelno6,55328K-30
11. 78Szymańska GrażynaDomatówko6,31314K-35
12. 82Wyszecka HannaStarzyno6,22308K-30
13. 81Szymańska AgnieszkaDomatówko6,16304K-30
14. 74Klebba RenataStarzyno5,49287K-40
15. 75Bulczak ŁucjaStarzyno5,12267K-40

Rzut dyskiem kobiet

1. Korth Krystyna48Połczyno17,78569K-65
2. Renusz Irena56Mieroszyno22,30557K-55
3.Jeszke Zofia34Mieroszyno11,28515K-80
4. Stromska Klaudia84Mieroszyno30,20486K-30
5. Ptak Ryszarda67Strzelno23,75453K-45
6. Selke Halina49Mieroszyno11,40339K-65
7. Dettlaff Longina57Strzelno15,00352K-55
8.Groenwald Marzena74Połczyno19,93318K-40
9.Tuszer Magdalena51Starzyno11,86307K-60
10. Borkowska Anna49Mieroszyno9,52272K-65
11. Hildebrandt Alicja 77 Żelistrzewo 14,05 189 K-35

Rzut oszczepem kobiet

1. Ptak Ryszarda67Strzelno21,05519K 45
2. Korth Krystyna48Połczyno11,86402K-65
3. Klebba Renata74Starzyno18,28381K-40
4. Dettlaff Longina57Strzelno13,96360K-55
5. Jednachowska Sylwia75Łebcz15,63316K-40
6. Bulczak Łucja75Starzyno14,60 291K-40
7. Selke Halina49Mieroszyno8,60273 K-65
8. Stromska Klaudia84Mieroszyno14,70 213K-30
9. Borkowska Anna49Mieroszyno5,48 150 K-65

Bieg 60 m mężczyzn

1. Groenwald Jacek 73Połczyno8,1635M-40
2. Matejewski Piotr66Połczyno8,6 555M-45
3. Migowski Łukasz78 Połczyno8,2 502M-35
4. Licau Wojciech63Mieroszyno9,2 461M-50
5. Kunc Henryk60Starzyno9,6 435M-55
6. Dettlaff Anatol63Starzyno9,3 432M-50
7. Korthals Joachim77Połczyno8,5 407M-35
8. Willner Waldemar64Domatówko9,5 376M-50
9. Wyszecki Rafał78Starzyno8,7347M-35
10. Żaczek Mariusz80Strzelno8,7 347M-35
11. Groenwald Dariusz71Połczyno9,0344M-40
12. Szefka Jan65Połchowo9,8299M-50
13. Suchomski Andrzej73Żelistrzewo9,2291M-40
14. Potrykus Łucjan52Połczyno10,7251M-60
15. Gill Piotr76Łebcz9,1243M-35
16. Potrykus Paweł70Połczyno9,9204M-45
17. Bulczak Grzegorz75Starzyno9,6200M-40
18. Szymański Krzysztof76Domatówko9,7120M-35
19. Wittbrodt Dariusz77Żelistrzewo10,076M-35
20. Szymański Józef71Domatówko10,468M-40
21. Hempel Andrzej59Rekowo Górne11,567M-55
PK Skibicki Jarosław89Gdańsk8,3

Bieg 800 m mężczyzn

1. Groenwald Jacek 73Połczyno2:27,0396M-40
2. Willner Waldemar64Domatówko2:43,4324M-50
3. Zieliński Maciej78Żelistrzewo2:45,3 102M-35
4. Potrykus Łucjan52Połczyno3:32,039M-60
5. Żaczek Mariusz80Strzelno2:54,439M-35
6. Parchem Wojciech66Mieroszyno3:07,338M-45
7. Migowski Łukasz7.78Połczyno2:55,235M-35
8. Rigga Tomasz75Połczyno3:02,131M-40
9. Matejewski Piotr66Połczyno3:09,230M-45
10. Szefka Jan65Połchowo3:17,626M-50
11. Suchomski Andrzej73Żelistrzewo3:06,415M-40
12. Idkowiak Sławomir70Łebcz3:13,414M-45
13. Gill Piotr76Łebcz3:12,6 0M-35

Skok w dal mężczyzn

1. Groenwald Jacek73Połczyno5,54760M-40
2. Matejewski Piotr66Połczyno4,85678M-45
3. Dettlaff Anatol63Starzyno4,34627M-50
4. Willner Waldemar64Domatówko4,12571M-50
5. Potrykus Łucjan52Połczyno3,53551M-60
6. Migowski Łukasz78Połczyno4,87535M-35
7. Żaczek Mariusz80Strzelno4,70498M-35
8. Potrykus Mariusz70Połczyno4,04482M-45
9. Suchomski Andrzej73Żelistrzewo4,22459M-40
10. Groenwald Dariusz71Połczyno4,12437M-40
11. Gill Piotr76Łebcz4,32419M-35
12. Grandicki Przemysław79Łebcz4,05363M-35
13. Babiński Ryszard71Łebcz3,56312M-40
14. Wittbrodt Dariusz77Żelistrzewo3,63275M-35
15. Szymański Józef71Domatówko3,34263M-40

Pchnięcie kulą mężczyzn

PK Jędrzejewski Krzysztof63Władysławowo14,00925M 50
PK Wojtkowiak Bernard38Sopot9,57883M-75
1. Drzeżdżon Jan48Starzyno8,79717M-65
2. Licau Wojciech 63Mieroszyno10,61682M-50
3. Płomień Waldemar 41Błądzikowo8,41 680M-70
4.Kunc Henryk60Starzyno 9,31665M-55
5.Białk Zygmunt55Gnieżdżewo8,97 650M-60
6. Białk Józef 61Gnieżdżewo10,15 649M-50
7. Kunc Teodor41Gnieżdżewo8,03646M-70
8. Ustarbowski Zbigniew51Połczyno8,90645M-60
9. Hapka Leszek67Strzelno9,77613M-45
10. Brzozowski Jarosław67Połczyno9,73610M-45
11. Parchem Wojciech66Mieroszyno9,70608M-45
PK Borowski Sławomir75Sopot 10,34579M-40
12. Renusz Bartłomiej78Mieroszyno 10,88574M-35
13. Wachowiak Tadeusz38Starzyno 6,24550M-75
14. Nowak Andrzej49Starzyno 6,33496M-65
15. Wyszecki Rafał 78Starzyno 9,25477M-35
16. Grandicki Przemysław 79Łebcz 9,24477M-35
17. Tuszer Joachim43Starzyno6,10473M-70
18. Hildebrandt Zbigniew72Żelistrzewo 8,08436M-40
19. Stodolny Piotr78Strzelno 8,06407M-35
20. Hinc Rafał74Żelistrzewo 7,10375M-40
PK Darga Marcin89Starzyno17,26 (7 kg.)
PK Potrykus Maciej83Połczyno14,05
PK Jędrzejewski Krzysztof63Władysławowo12,46
PKStromski Piotr84Mieroszyno11,19
PK Skibicki Jarosław89Gdańsk10,84
PK Jarmulewski Mariusz88Mieroszyno10,54

Rzut dyskiem mężczyzn

1. Płomień Waldemar41 Błądzikowo28,50 751M-70
PK Wojtkowiak Bernard38 Sopot26,29 687M-75
PKJędrzejewski Krzysztof63Władysławowo36,58 664M-50
2. Jarmulewski Jerzy57Mieroszyno31,62 637M-55
PK Wielgus Ryszard49Gdynia28,72 595M-65
PK Borowski Sławomir75Sopot32,30 530M-40
3. Renusz Bartłomiej78Mieroszyno31,05 507M-35
4.Jeka Waldemar69Połczyno26,85 476M-45
5. Drzeżdżon Jan48Starzyno17,86 443M-75
6. Potrykus Mariusz70Połczyno24,70 432M-45
7. Ceszke Brunon54Strzelno23,98 428M-60
8. Parchem Wojciech66Mieroszyno23,86 415M-45
9. Srok Stanisław58Rekowo Górne21,05 400M-55
10. Kunc Teodor41Gnieżdżewo18,06 396M-70
11. Ustarbowski Zbigniew52Połczyno21,88 384M-60
12. Białk Zygmunt55Gnieżdżewo21,82 383M-60
13. Radtke Jacek60Żelistrzewo19,30 361M-55
14. Nowak Andrzej49Starzyno14,87 357M-75
15. Darga Jerzy54Połchowo20,60 357M-60
16. Idkowiak Sławomir70Łebcz20,46 346M-45
17. Tuszer Joachim43Starzyno14,75 310M-70
18. Styn Stefan60Połchowo17,00 310M-55
19. Stodolny Piotr78Strzelno18,62 276M-35
20. Zieliński Maciej78Żelistrzewo18,18 268M-35
21. Budzisz Tomasz70Żelistrzewo15,01 235M-45
22. Szymański Krzysztof76Domatówko14,63 202M-35
23. Hildebrandt Zbigniew72 Żelistrzewo13,22 176M-40
24. Wittbrodt Dariusz77Żelistrzewo11,60 146M-35
PK Darga Marcin89 Starzyno49,94
PK Potrykus Maciej83Połczyno36,58
PK Skibicki Jarosław89Gdańsk32,78
PK Jarmulewski Mariusz88Mieroszyno31,82
PK Stromski Piotr 84Mieroszyno25,33

Rzut oszczepem mężczyzn

1. Jarmulewski Jerzy57Mieroszyno44,50 930M 55
PK Wojtkowiak Bernard 38Sopot26,20 719M-75
PK Wielgus Ryszard 49Gdynia30,95 701M-65
2. Darga Jerzy 54Połchowo32,25 661M-60
3. Licau Wojciech63Mieroszyno33,68 616M-50
4. Ceszke Brunon54Strzelno27,00 541M-60
5. Srok Stanisław58Rekowo Górne25,97510M-55
6. Białk Józef61Gnieżdżewo27,30485M-50
7. Kunc Henryk60Starzyno24,71 482M-55
8. Ustarbowski Zbigniew52Połczyno23,45 460M-60
PK Borowski Sławomir75Sopot29,86 432M-40
9. Hapka Leszek67Strzelno26,25 415M-45
10.Radtke Jacek60Żelistrzewo21,48 410M-55
11. Styn Stefan60Połchowo21,19 403M-55
12. Drzeżdżon Jan48Starzyno18,42 387M-65
13. Grandicki Przemysław79Łebcz29,68 384M-35
14. Bekisz Franciszek70Połczyno24,38381M-45
15. Białk Zygmunt55 Gnieżdżewo18,90357M-60
16. Budzisz Tomasz70Żelistrzewo21,00318M-45
17.Zieliński Maciej78Żelistrzewo24,93 311M-35
18. Wyszecki Rafał78Starzyno24,71 308M-35
19.Lesner Wojciech 72Żelistrzewo21,94299M-40
20. Nowak Andrzej49Starzyno12,07 229M-65
PK Darga Marcin89Starzyno45,88 (800 g)
PK Jarmulewski Mariusz88Mieroszyno41,15
PK Stromski Piotr 84Mieroszyno38,94
PK Skibicki Jarosław89Gdańsk26,42

Rzut młotem mężczyzn

1. Waldemar Płomień41Błądzikowo28,11 602M-50
2. Ceszke Brunon54Strzelno30,57 594M-60
PK Borowski Sławomir75Sopot36,78 564M-40
3. Ceszke Alfons58Strzelno25,09 467M-55
4.Jarmulewski Jerzy57Mieroszyno23,75 439M-55
5. Białk Józef61Gnieżdżewo25,05 413M-50
6. Renusz Bartłomiej78Mieroszyno25,12 320M-35
7. Bekisz Bartosz75Żelistrzewo16,79220M-40
8. Hildebrandt Sylwester68Żelistrzewo13,70 193M-45
PK Ceszke Błażej89Strzelno37,04
PK Jarmulewski Jerzy88Mieroszyno36,13

POŁCZYNO – KLASYFIKACJA NA NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE WYNIKI

KOBIETY

1. Jeszke Zofia34Mieroszyno817 pkt.kula
2. Bemke Danuta48Żelistrzewo75260 m
3. Renusz Irena56Mieroszyno740w dal
4. Korth Krystyna48Połczyno692kula
5.Bemke Danuta48Żelistrzewo683kula
6. Selke Halina49Mieroszyno672kula
7. Ptak Ryszarda67Strzelno634kula
8.Dettlaff Małgorzata34589kula
9. Korth Krystyna48Połczyno569dysk
10. Renusz Irena56Mieroszyno557dysk

MĘŻCZYŹNI

1. Jarmulewski Jerzy57Mieroszyno930 pktoszczep
2. Groenwald Jacek73Połczyno760w dal
3. Płomień Waldemar41Błądzikowo751dysk
4. Drzeżdżon Jan48Starzyno717kula
5. Licau Wojciech63Mieroszyno682kula
6. Płomień Waldemar41Błądzikowo680kula
7. Kunc Henryk60Starzyno665kula
8. Białk Zygmunt55Gnieżdżewo650kula
9. Białk Józef61Gnieżdżewo649kula
10. Kunc Teodor41Gnieżdżewo646kula

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *